Již přes 90 let se naše rodinná firma zabývá problematikou střech.

S pokrýváním střech začal již kolem roku 1920 můj pradědeček Jan Bůžek (nar. 1900).  Za prací jezdil na kole s brašnou na řídítkách po celém okolí svého bydliště, převážně však po Mladovožicku.

Jeho syn Stanislav Bůžek (nar. 1934), pak pokračoval v rodinné tradici, byl poslán do učení na pokrývače k panu Višinkovi do Tábora.  Po vyučení pracoval se svým otcem, aby získal praxi v oboru a následně pak pro pozemní stavby v Pelhřimově.

Další pokračovatel v rodinné pokrývačské  firmě je Zdeněk Bůžek (nar.1963), který se rozhodl původně studovat strojní průmyslovou školu. Po dostudování pracoval jako  údržbář, ale netrvalo dlouho a začal pracovat s otcem Stanislavem (psal se rok 1984). Roku 1992 si Zdeněk založil vlastní firmu (živnostenský list) na klempířské práce a o 5let později i na práce pokrývačské.

Roku 2002 jsem se i já, Jaroslav Bůžek (nar. 1987), rozhodl, že budu pokračovat v rodinné tradici a vyučil jsem se v oboru pokrývač. Od roku 2005 vlastním živnostenský list na práce pokrývačské a klempířské.